Sitem Google’de Çıkmıyor Diyorsanız – ÇÖZÜM

Google, günümüz 2015 yılı itibariyle tek bir algoritma değil, bir çok farklı algoritmayı arama sonuçlarında uyguluyor. Bu sebeple temel filtre ilkeleri de çok fazla değişken olmakta. Fakat sitenizin aramasında kaybolduğunu şu dakika gördüyseniz endişelmeyi bırakabilirsiniz. Çünkü; bu tarz dalgalanmalar çok sık gerçekleşmektedir. Özellikle yeni açılmış sitelerde bu tarz dalgalanmalar daha sık karşılaşılmaktadır. Peki nedenlerini bunun hep beraber inceleyelim.

google-ban-kaldirma-resmi

Google Aramalarında Sıra Kaybı Nedenleri

Bu tarz dalgalanmalar genel itibariyle yeni açılmış bir sitede veya yeni içerik girmiş bir sitede yaşanmaktadır. Nedenlerinin başında “Google Politikalarıyla Uyuşmayan İçerik Hissedilmesi” olarak belirtebiliriz. GoogleBOT, ziyaret ettiği sitede veritabanına kayıt ettiği içerikten şüphelenme durumu oluşur. Bu durumda daha iyi çözümleyen hem resim, hem video hemde içerik için istemcilerine gönderir. İlgili çözümleme uygulamaları içerikleri daha detaylı inceler ve uygun olup olmadığına karar verir.

Uygun olmayan içerik mevcutsa örneğin; yetişkin içerik sitesi olduğuna karar verirse. Normal aramaların hepsinden çıkartır ve sadece belli kelimeler içeren aramalarda listelenmesini sağlar. Eğer sitede herşeyin normal olduğunu düşünüyorsanız maksimum 3 gün içerisinde siteniz eski pozisyonuna gelecektir.

Diğer sıra kaybının nedenlerinden bir tanesi de site analizi olarak stratejik olarak her yeni açılan veya yeni bir konuda baştan yapılan sitelerde uygulanan bilinçli sıra kaybıdır. Belli sıralamalarda daha geriye atarak, kullanıcılarının siteyi bulma eğilimi gösterip göstermeme eğilimlerinin derecelerine bakar. Örneğin; “SEO Danışmanı” aramasında gelen bir siteyi aramalardan kaybolur. Ardından o aramayı yapan kaç kişinin “adwseo.com” olarak aratacağını izler.

Bu site için PageRank artırımı, TrustRank artırımı gibi bazı süreçlerde de daha doğru kararlar vermek için uyguladığı bir yöntemdir. Siteniz kaybolduğunda bunu avantaja çevirmek tamamen elinizde olan bir durum.

3 Gün Geçtiği Halde Siteniz Aramalarda Yoksa

Öncelikle üzücü bir hissiyat içerisinde olduğunuzu biliyoruz. 3 günden fazla kayıp olan bir sitenin Google kalite yönergeleri ile zıtlaştığını veya Google algoritmasının daha iyi siteleri bulmak için uyguladığı algoritmalara suistimal edici bir adım atmış olabileceği kanısına ulaşabiliriz. Bu durum onlarca farklı etkiye sahip Google filtrelerinden birisine maruz kalmış olabilirsiniz. Olabilirsiniz diyorum çünkü; bu durum ciddi anlamda analiz edilmesi gereken bir durum.

google-ban-google-sandbox-google-web-filte

Sitenizin büyüme noktasının site dışı olarak kafanıza taktıysanız bu size her zaman ban olarak geri dönecektir. Özellikle yeterli olmayan paket halindeki “backlinklerden” satın aldıysanız durumunuz çok sıkıntılı bir halde olduğunu belirtmeliyim.

Peki en olumsuz durumda bile bir çözüm var mıdır? Elbette vardır. Hiç bir şey Google için daimi değildir ve insanlar hata yaparlar. Google Ban Kaldırma çalışması ile Operhelp olarak siteleri incelemekte ve belli standart adımları atarak aramalarda tekrar getirme çalışması yapmaktayız. Fakat bu hususta çokta çalışmak arzusunda olduğumuzu söyleyemeyeceğim.

Google Filtre/Ban Çözümü İçin

SEO Danışmanlığı sayfamızı ziyaret ederek orada bulunan formu doldurunuz. Ardından bazı analiz programlarımızla ve raporlarla size geri ulaşacağız.

Aşağıda ki Kısımdan Yorum Yapabilirsiniz

Kaleme aldığımız konularla alakalı sizde kendi düşüncelerinizi belirtebilirsiniz. Bu kısımda SEO üzerine çeşitli konular ele alıyoruz, sorularınıza ise cevap vermeyi merakla bekliyoruz.

Referanslar

Hepsi
All Diğer Firmalar Üniversiteler
Türkiye gelinlik merkezi olarak yola çıkan www.gelinlik.org Google Ads hizmetleri için Adwseo Reklamcılığı tercih etti. Başta Gelinlik üreticilerini listelemeye çalışan…
Aksaray'da açılan ve Türkiye çapında Gelinlik satışı hizmeti veren Vera Gelinlik, web tasarım ve proje yönetim konularında çalışmalarını Adwseo.com 'u…
Türkiye'nin önde gelen sağlık kuruluşlarından olan Medicine Hospital, web site proje yönetimlerinden Operhelp'i tercih etti. Web sitesi gelişim sürecinde anketler…
MEB onaylı eğitim kurumlarından olan "Kariyer Vadisi" bir çok farklı eğitim alanında uzaktan eğitim hizmeti vermektedir. Kullanıcıları için daha profesyonel…

2003 yılından bu yana web tasarım ve proje konusunda çalışmalar yapmaktayım. 2005 yılında Türkiye'nin ilk SEO firması İstanbul ADCO'da SEO çalışması ardından 10 yıl sonra tekrar SEO çalışmalarına Operhelp bünyesinde yapmaktayım.

Yorumda Bulunun

-  SEO BLOG -

Son güncel SEO gelişmeleri başta olmak üzere tüm hizmet alanlarımızla alakalı çalıştığımız firmaları bilgilendirmek amaçlı yazılarımızı bu kısımda kaleme almaktayız.

Karar Verdiniz mi?

Hizmet alanlarımızdan birisinden yararlanma konusunda karar verdiyseniz, bizimle şimdi iletişime geçebilirsiniz.

Profesyonel Blog Yöneticiliği

İnternet'ten maksimum derecede verim elde edebilmek için; blog düşünüldüğünden fazla önem taşır. Hem SEO noktasında hem müşterilerinizi bilgilendirilmesi konusunda blog gerekmektedir. Operhelp olarak kurumunuza ait blogu başarılı bir şekilde yönetiyoruz. 

    • hamdi
    • 1 Ekim 2015
    Cevapla

    işte bunu bilmek istiyordum şimdi blogumu en üste taşıyacağım !

Son Makalelerimiz

SEO Bloguna Git