SEO Açılımı Ne Anlama Gelir?

Bir kısaltılmadan doğan SEO kelimesi sık sık karşınıza çıkıyor olabilir. Hala SEO kavramıyla tanışmadıysanız bu yazımızda sizlere özel olacak. SEO kelimesi Google bazlı arama iyileştirme çalışması yapan kişiler için söylenmeye başlamış. Zamanla da tüm arama motorları üzerinde kullanılmak üzere genişletilmiştir.

SEO Açılımına Bakalım

S = Search – Arama

E = Enginer – Mühendisi

O = Optimization – Ayarları

Search Enginer kalıplaşmış bir şekilde “Arama Motoru” olarak kullanılmaktadır. Kısaca Türkçe olarak Arama Motoru Ayarları olarak kullanabiliriz. Kelime ilk ortaya çıktığında iş koluyla uğraşan kişiye söylenirken, günümüzde iş dalı için kullanılmaktadır. SEO yapan kişiye ise ülkemizde SEO Uzmanı veya SEO Danışmanı gibi ifadeler kullanmaktayız.

SEO-search-engine-optimization

Giriş Aşamasında Olduğunuzu Düşünüyorum

SEO’nun açılımını yeni öğrenmiş iseniz henüz böyle bir çalışma olduğunu da yeni fark etmişsiniz demektir. Ciddi bir pazar halinde olan arama motorları üzerinde web sayfaları için iyileştirme çalışmaları da yapmaktayız. Bu hususta ki sayfamıza SEO hizmeti bağlantımızla ulaşabilirsiniz.

Lütfen Karıştırmayın

SEO ve CEO iki farklı kelimeledir.

Bu konuda her hangi bir sorunuz varsa aşağıdaki yorum kısmından belirtebilirsiniz.

Aşağıda ki Kısımdan Yorum Yapabilirsiniz

Kaleme aldığımız konularla alakalı sizde kendi düşüncelerinizi belirtebilirsiniz. Bu kısımda SEO üzerine çeşitli konular ele alıyoruz, sorularınıza ise cevap vermeyi merakla bekliyoruz.

Referanslar

Hepsi
All Diğer Firmalar
Antalya'nın saygın dövme firmalarından Jenga Tattoo için Web Tasarım, SEO ve Google Ads çalışmaları Adwseo Reklamcılık tarafından üstlenilmiştir. Osman Can…
Türkiye gelinlik merkezi olarak yola çıkan www.gelinlik.org Google Ads hizmetleri için Adwseo Reklamcılığı tercih etti. Başta Gelinlik üreticilerini listelemeye çalışan…
Aksaray'da açılan ve Türkiye çapında Gelinlik satışı hizmeti veren Vera Gelinlik, web tasarım ve proje yönetim konularında çalışmalarını Adwseo.com 'u…
Türkiye'nin önde gelen sağlık kuruluşlarından olan Medicine Hospital, web site proje yönetimlerinden Operhelp'i tercih etti. Web sitesi gelişim sürecinde anketler…

2003 yılından bu yana web tasarım ve proje konusunda çalışmalar yapmaktayız. Adwseo Reklam ile tüm web çalışmalarınızda uzman ekibimizle başarıya ulaşmanızda yardımcı olabiliriz.

Yorumda Bulunun

-  SEO BLOG -

Son güncel SEO gelişmeleri başta olmak üzere tüm hizmet alanlarımızla alakalı çalıştığımız firmaları bilgilendirmek amaçlı yazılarımızı bu kısımda kaleme almaktayız.

Karar Verdiniz mi?

Hizmet alanlarımızdan birisinden yararlanma konusunda karar verdiyseniz, bizimle şimdi iletişime geçebilirsiniz.

Profesyonel Blog Yöneticiliği

İnternet'ten maksimum derecede verim elde edebilmek için; blog düşünüldüğünden fazla önem taşır. Hem SEO noktasında hem müşterilerinizi bilgilendirilmesi konusunda blog gerekmektedir. Operhelp olarak kurumunuza ait blogu başarılı bir şekilde yönetiyoruz. 

    • lale
    • 1 Ekim 2015
    Yanıtla

    SEO nun açılımını anlatmışsınız gercekten çok iyi teşekkürler !

Son Makalelerimiz

SEO Bloguna Git