Sahte Ziyaretçi İle Değer Kaybına Son

Operhelp hizmetlerimiz arasında bulunan Google Ban Kaldırma kısmından bizlere ulaşan bazı firmalar da gördüğümüz sorunun çözümü ile ilgili bir konuyu sizlerle paylaşalım istedim. Google’de sayfa kalitesini anlamaya yönelik yüzlerce kriterden birisi de sitenize ait içerik sayfasına gelen kullanıcıların sitede geçirdikleri zamandır. Bu konuda bir çok kişi önemli olduğuna dair bilgiler paylaştı. Yaklaşık olarak 5 yıldır bu konu önemli ve önemini koruyor.

A‘yı Arayan Kişiye Değerli B Sunma

Bu durum öncelikle sitenizin “sağlıklı gelişimi” için bir intihardır. Çünkü A’yı arayan kullanıcı için tek değerli şey A’dır. Harici bir bilgi veriyor olsanız ve bu bilgi inanılmaz değerli olsa da kullanıcı sitenizden çıkacak ve sitede geçen vakti düşürecektir.

Bu yüzden yurtdışı merkezli bazı web yapımcıları sitenize bir kaç saniye vakit geçiren ziyaretçiler göndermektedir. Eğer sitenizin ziyaretçi kitlesi büyük oranda Türkiye’de ise ve sitenize ağırlıklı kısa sürede yurtdışı ziyaretçisi geliyorsa saldırıya uğruyor olabilirsiniz. Bunun için Google Analistik size yardımcı olacaktır.

country-filter

Filtre Nasıl Oluşturulur?

Hesap düzeyinde filtre oluşturmak için:

Öncelikle Google Analytics hesabınıza bağlanmanız gerekmektedir.

 1. Analytics hesabınızda oturum açın.
 2. Yönetici sekmesini seçin ve filtreyi oluşturmak istediğiniz hesaba gidin.
 3. HESAP sütununda, Tüm Filtreler‘i tıklayın.
 4. + Yeni Filtre‘yi tıklayın.
 5. Yeni Filtre oluştur‘u seçin.
 6. Filtre için bir ad girin.
 7. Önceden tanımlı filtre türleri arasından seçim yapmak için Önceden tanımlı filtre’yi seçin.
 8. Sunduğumuz seçenekleri kullanarak özel bir filtre oluşturmak için Özel filtre’yi seçin. Özel filtre oluşturacağınız zamanfiltre alanları tanımlarımıza bakın.
 9. Kullanılabilir görünümler‘den, filtreyi uygulamak istediğiniz görünümleri seçin ve ardından Ekle‘yi tıklayın.
 10. Kaydet‘i tıklayın.

Aşağıda ki Kısımdan Yorum Yapabilirsiniz

Kaleme aldığımız konularla alakalı sizde kendi düşüncelerinizi belirtebilirsiniz. Bu kısımda SEO üzerine çeşitli konular ele alıyoruz, sorularınıza ise cevap vermeyi merakla bekliyoruz.

Referanslar

Hepsi
AllDiğer Firmalar
Antalya'nın saygın dövme firmalarından Jenga Tattoo için Web Tasarım, SEO ve Google Ads çalışmaları Adwseo Reklamcılık tarafından üstlenilmiştir. Osman Can…
Türkiye gelinlik merkezi olarak yola çıkan www.gelinlik.org Google Ads hizmetleri için Adwseo Reklamcılığı tercih etti. Başta Gelinlik üreticilerini listelemeye çalışan…
Aksaray'da açılan ve Türkiye çapında Gelinlik satışı hizmeti veren Vera Gelinlik, web tasarım ve proje yönetim konularında çalışmalarını Adwseo.com 'u…
Türkiye'nin önde gelen sağlık kuruluşlarından olan Medicine Hospital, web site proje yönetimlerinden Operhelp'i tercih etti. Web sitesi gelişim sürecinde anketler…

2003 yılından bu yana web tasarım ve proje konusunda çalışmalar yapmaktayız. Adwseo Reklam ile tüm web çalışmalarınızda uzman ekibimizle başarıya ulaşmanızda yardımcı olabiliriz.

  Yorumda Bulunun

  -  SEO BLOG -

  Son güncel SEO gelişmeleri başta olmak üzere tüm hizmet alanlarımızla alakalı çalıştığımız firmaları bilgilendirmek amaçlı yazılarımızı bu kısımda kaleme almaktayız.

  Karar Verdiniz mi?

  Hizmet alanlarımızdan birisinden yararlanma konusunda karar verdiyseniz, bizimle şimdi iletişime geçebilirsiniz.

  Profesyonel Blog Yöneticiliği

  İnternet'ten maksimum derecede verim elde edebilmek için; blog düşünüldüğünden fazla önem taşır. Hem SEO noktasında hem müşterilerinizi bilgilendirilmesi konusunda blog gerekmektedir. Operhelp olarak kurumunuza ait blogu başarılı bir şekilde yönetiyoruz. 

   Son Makalelerimiz

   SEO Bloguna Git