İnternetten Turizm Pazarlama Süreci

Operhelp olarak en yüksek tecrübeye sahip olduğumuz sektör “Turizm” olduğunu rahatlıkla belirtebiliriz. Peki süreç tam olarak nasıl işliyor ve Operhelp olarak biz “Otel Pazarlama” çalışmalarında tam nerede duruyoruz buna değinelim istedik. İlgili pazarlama stratejimizle ilgili olarak detaylara değinmiştik, bu kısımda da kullanıcı hareketlerine değinelim istiyorum.

Otel’in Web Sitesine Gelen Kullanıcı

Yaklaşık 20 farklı “İnternet” reklam kanallarından toplamda otele ait web sayfasına gelen 30.000 ziyaretçi temin edildiğini düşünülim. Elbette gelen kullanıcı kitlesi kalitesinin standart veriden oluştuğunu varsayıyorum. İlgili 30.000 ziyaretçinin sadece %10‘u rezervasyona meyilli olmaktadır. Geri kalan 27.000 ziyaretçi “Ben sadece bakıyorum.” merkezli kullanıcılardan oluşmaktadır.

otel-reklamlari

Elimizde otel rezervasyonuna dönmeye yakın bulunan 3.000 kullanıcı neler yapıyor? İlgili ziyaretçi kitlesinin ilk hareketi otelle ilgili çeşitli verilere ulaşma sürecidir. Bu veriler;

 • Otelin daha uygun bir fiyatı olup olmadığı,
 • Otel hakkında olumlu, olumsuz yorumlara ulaşma arzusu,
 • Diğer araştırma nedenleri

İlgili süreçte %92 oranında bir rakam otelle ilgili verileri araştırıyor. Bu da 2760 ziyaretçiye tekabül ediyor. Totalde ki rezervasyon yapmaya meyilli ziyaretçi, ilgili araştırma sitelerine totalde ilgili gün içerisinde 2760 ziyaretçi bırakmaktadır. Yine ilgili ziyaretçi kitlesinin 2450 kullanıcısı karşılaştığı yorumlardan etkilenmektedir. Yine burada karşılaştığı yorumlara göre %5 ve %10 arasında bir rakamda rezervasyon oranı çıkmaktadır.

İlgili kaliteli 30.000 ziyaretçiyi temin edebilmek için standart ziyaretçi olan 2.000.000 kişiye reklamın ulaşması gerekmektedir. İlgili reklamın en verimli rakamı TO (Tıklanma Oranı) %1 ila %2 arasında olması gerekmektedir.

Content Strategy Merkezli Araştırmada %75 Artış Sağlıyor

content-strategy

Content Strategy araştırma sonuçlarıyla alakalı olarak içerik stratejisi izleyen bir firma %75 oranında daha yüksek başarı elde ettiğini belirtiyor. Bu demek oluyor ki; eğer bir firma satmakta olduğu ürün hakkında kendi kanallarında veya diğer kanallarda ürün hakkında detay verdiği sürece başarı elde etmektedir.

Aşağıda ki Kısımdan Yorum Yapabilirsiniz

Kaleme aldığımız konularla alakalı sizde kendi düşüncelerinizi belirtebilirsiniz. Bu kısımda SEO üzerine çeşitli konular ele alıyoruz, sorularınıza ise cevap vermeyi merakla bekliyoruz.

Referanslar

Hepsi
AllDiğer Firmalar
Antalya'nın saygın dövme firmalarından Jenga Tattoo için Web Tasarım, SEO ve Google Ads çalışmaları Adwseo Reklamcılık tarafından üstlenilmiştir. Osman Can…
Türkiye gelinlik merkezi olarak yola çıkan www.gelinlik.org Google Ads hizmetleri için Adwseo Reklamcılığı tercih etti. Başta Gelinlik üreticilerini listelemeye çalışan…
Aksaray'da açılan ve Türkiye çapında Gelinlik satışı hizmeti veren Vera Gelinlik, web tasarım ve proje yönetim konularında çalışmalarını Adwseo.com 'u…
Türkiye'nin önde gelen sağlık kuruluşlarından olan Medicine Hospital, web site proje yönetimlerinden Operhelp'i tercih etti. Web sitesi gelişim sürecinde anketler…

2003 yılından bu yana web tasarım ve proje konusunda çalışmalar yapmaktayız. Adwseo Reklam ile tüm web çalışmalarınızda uzman ekibimizle başarıya ulaşmanızda yardımcı olabiliriz.

  Yorumda Bulunun

  -  SEO BLOG -

  Son güncel SEO gelişmeleri başta olmak üzere tüm hizmet alanlarımızla alakalı çalıştığımız firmaları bilgilendirmek amaçlı yazılarımızı bu kısımda kaleme almaktayız.

  Karar Verdiniz mi?

  Hizmet alanlarımızdan birisinden yararlanma konusunda karar verdiyseniz, bizimle şimdi iletişime geçebilirsiniz.

  Profesyonel Blog Yöneticiliği

  İnternet'ten maksimum derecede verim elde edebilmek için; blog düşünüldüğünden fazla önem taşır. Hem SEO noktasında hem müşterilerinizi bilgilendirilmesi konusunda blog gerekmektedir. Operhelp olarak kurumunuza ait blogu başarılı bir şekilde yönetiyoruz. 

   Son Makalelerimiz

   SEO Bloguna Git