Note 3’e Android 6.0 Marshmallow Gelecek Mi?

Bu sorunun cevabı şu an için maalesef olumsuz. Çünkü Samsung şirketi Android 6.0 işletim sistemine geçecek telefonlar arasında Note 3’e yer vermedi. Türkiye’de ciddi anlamda satılan Note 3, ciddi bir kullanıcı kitlesine de sahip. Bu kadar yüksek kullanıcı kitlesinin kullandığı Note 3’ün güncelleme almayacak olması çok üzücü oldu.

Samsung ticari bir hata yapıyor.

samsung-galaxy-note-3

Çok ciddi bir para verilerek alınmış bir telefon ve 3 GB RAM güçüne sahip telefonun güncellemelerden bu kadar erken düşmesi hiç hoş olmadı. Özellikle Android 5 sürümünün hatalarının fazlalalığı Android 6’yı şart koymuştu. Nitekim erken biten sarj durumu ciddi olumsuzluklar doğurdu.

Bu sistemde kalması demek telefonun desteğinin bittiği anlamına gelmektedir. Note 3 için erken bir bitiş olduğunu belirtebiliriz. ASUS’a imrenilecek gibi değil örneğin; Zenfone 2 Android 6 güncellemesinden yararlanacak. Amiral gemisi için güncellemesi gelmesi normal görünebilir ama tüm Zenfone modelleri bu güncellemeden alacaklar.

Samsung’un Güncelleme Vermemesi İle İlgili Düşünceleriniz?

Bu konuyla alakalı düşüncelerinizi aşağıdaki yorum kısmından dile getirebilirsiniz. Eğer bir “Samsung Şikayet” mesajı yazacaksanız da tam olarak şu an bunu yazabilirsiniz.