İlk Mobil Uygulamanızı Hangi Platformda Yapmalısınız?

Bu kritik soru için öncelikle Türkiye ve Dünya üzerinde pazar paylarının önemi üst derecede. Bu yazımızda Android’in önemli avantajlarından bahsederken, Apple’nin sabit yapısına da eleştirel yaklaşacağız. Öncelikle başlığımızdaki sorunun cevabını vermemiz gerekirse bu kesinlikle “ANDROİD” olacaktır. Çünkü bu yılın ikinci çeyreğiyle beraber akıllı telefon kullananların %85’i Android cihazlar kullanmaktadır.

Akıllı Telefon İşletim Sistemi Pazar Payları

akilli-telefon-mobil-isletim-sistemi-pazar-paylariPazar paylarını kısaca yorumluyacak olursak %85’e dayanmış bir Android’den bahsetmeliyiz. Bu ilerleyiş oranı devam ettiği taktirde ileri süreçlerde Apple ve diğer işletim sistemleri de Nokia’nın kaderini paylaşabilirler.

Özgürlüğün desteklenmesi hususunda gelişmiş bir sistem izleyen Android’in en önemli avantajı gibi duruyor. Her 100 kişiden 85’i Android kullanmasının temel nedeni olarak geliştirilebilir özgürlükçü bir ortam yani işletim sistemi olması kaynaklı görünüyor. Özellikle teknolojiyle haşır neşir olan birisi için Android tek kullanılabilen platform olarak duruyor.

Marketlerde ki Uygulama Sayıları

google-play-resmi

Son gelen bilgilere göre uygulama sayılarında Android çok ciddi bir üstünlüpe sahip. Bu demek oluyor ki Android cihaz kullanan birisi Iphone’a göre çok daha fazla uygulama zenginliği içerisinde görünüyor. Google Play’de ki uygulama sayısı AppStore’ye göre tam olarak 300.000 uygulama fazlalığı var. Bu ciddi fark artış oranı devam ettikçe ileri ki süreçlerde çok daha fazla artacak gibi duruyor.

Ram’in Kullanıma Etkisi

Android cihazlar günümüz teknolojileriyle en yakın ilerleyen telefonlar üretmekteler. Fakat Apple’de durum tam olarak o şekilde değil. Hala çok yavaş ilerliyor ve Ram değerleri arasında en iyi Android telefon kıstasına göre 4 kat daha güçlü durumda Android işletim sistemi. Bu da aynı anda arka planda bir çok uygulama çalışması, daha güçlü grafikli oyunlar ve daha kullanışlı bir telefon sunuyor.

Batarya’nın Kullanıma Etkisi

Batarya olarak Android cihazlar genel olarak 3000 Amper batarya sunuyor. Fakat Apple bu konuda da çok yavaş ilerliyor. Hala yaklaşık Android cihazların yarısı kadar bir bataryaları var. Çok hızlı tükenen batarya çok ciddi bir problem, bu ilerleyişle de anca Iphone 9 – Iphone 10 ‘da ancak 3000’leri görecekmişiz gibi duruyoruz.

IOS Programları Apple Programlarına Göre Daha Fazla Kazandırıyor

Bizim için önemli avantajlardan birisi de uygulama geliştiricilerinin ne kadar kazandığıdır. Iphone için program geliştirenler, Android’e göre tam olarak %60 daha fazla kazanıyor. Bu ciddi bir farkıda peşinden getiriyor. Eğer programımız ücretli olacak ve program satışından kazanç bekliyorsak Apple bu konuda bizim ilk platformumuz olmalıdır.

Aşağıda ki Kısımdan Yorum Yapabilirsiniz

Kaleme aldığımız konularla alakalı sizde kendi düşüncelerinizi belirtebilirsiniz. Bu kısımda SEO üzerine çeşitli konular ele alıyoruz, sorularınıza ise cevap vermeyi merakla bekliyoruz.

Referanslar

Hepsi
AllDiğer Firmalar
Antalya'nın saygın dövme firmalarından Jenga Tattoo için Web Tasarım, SEO ve Google Ads çalışmaları Adwseo Reklamcılık tarafından üstlenilmiştir. Osman Can…
Türkiye gelinlik merkezi olarak yola çıkan www.gelinlik.org Google Ads hizmetleri için Adwseo Reklamcılığı tercih etti. Başta Gelinlik üreticilerini listelemeye çalışan…
Aksaray'da açılan ve Türkiye çapında Gelinlik satışı hizmeti veren Vera Gelinlik, web tasarım ve proje yönetim konularında çalışmalarını Adwseo.com 'u…
Türkiye'nin önde gelen sağlık kuruluşlarından olan Medicine Hospital, web site proje yönetimlerinden Operhelp'i tercih etti. Web sitesi gelişim sürecinde anketler…

2003 yılından bu yana web tasarım ve proje konusunda çalışmalar yapmaktayız. Adwseo Reklam ile tüm web çalışmalarınızda uzman ekibimizle başarıya ulaşmanızda yardımcı olabiliriz.

  Yorumda Bulunun

  -  SEO BLOG -

  Son güncel SEO gelişmeleri başta olmak üzere tüm hizmet alanlarımızla alakalı çalıştığımız firmaları bilgilendirmek amaçlı yazılarımızı bu kısımda kaleme almaktayız.

  Karar Verdiniz mi?

  Hizmet alanlarımızdan birisinden yararlanma konusunda karar verdiyseniz, bizimle şimdi iletişime geçebilirsiniz.

  Profesyonel Blog Yöneticiliği

  İnternet'ten maksimum derecede verim elde edebilmek için; blog düşünüldüğünden fazla önem taşır. Hem SEO noktasında hem müşterilerinizi bilgilendirilmesi konusunda blog gerekmektedir. Operhelp olarak kurumunuza ait blogu başarılı bir şekilde yönetiyoruz. 

  1. Pingback: Neden Android, Neden Note 5 Tercih Ediyorum | Operhelp

   • murat
   • 1 Ekim 2015
   Yanıtla

   Kesinlikle Android !!

  Son Makalelerimiz

  SEO Bloguna Git