Windows 10 Çok Yavaş ve Kasıyor – ÇÖZÜM

Lenovo G70 ürünümüz Windows 8’de oldukça güzel bir performansla çalışmaktaydı. Laptop “80hw0086tx” model numarasına sahip, i7 4. nesil İntel işlemci, 8 GB Ram ve 2 GB ekran kartı bulunmaktaydı. PC’yi tamamen formatlayıp, Windows 10 kurduk. Win 10 kurmamızla beraber PC’de inanılmaz bir yavaşlama oldu. Format sırasında bir hata olduğunu düşündük ve tekrar sil baştan yeniden formatladık ve tüm güncellemeleri yaptırdık.

Sonuç mu? Hala inanılmaz derecede yavaş ve sağlıksız çalışmaktaydı. Sorunun kaynağının sürücü yazılımlarından olacağını düşündük ve ilk önce tüm mevcut sürücülerden kritik olanların son versiyonlarını bulup PC’ye yükledik. Ardından Windows Uptade tarafından gelen sürücü güncellemelerini kaldırdık.

win10-ekran-karti

Windows 10 Ekran Kartı Güncellemesi

Ekran katı sürücünü tamamen kaldırdık ve PC’yi yeniden başlattık. Ardından indirmiş olduğumuz son sürüm ekran kartını PC’ye kurduk ve yeniden başlattık. Bu süreçten sonra PC olması gerektiği kadar net ve hızlıydı.

İşin aslı sistem gereksinimlerinizin karşıladığı halde işletim sisteminiz kasılıyorsa ilk yapmanız gereken “Ekran Kartınızı Güncellemek” olmalıdır. Daha sonrasında Wi-Fi ve diğer sürücüleri güncelleyebilirsiniz. Fakat; yavaşlama sorunu ekran kartı güncellemesi ile yok olacaktır.

Ekran kartları genelde Nvidia veya AMD kullanılmaktadır. Hangi kartı kullanıyorsanız modelinize ve işletim sisteminize göre son sürümleri bulup, yükleyebilirsiniz.

Aşağıda ki Kısımdan Yorum Yapabilirsiniz

Kaleme aldığımız konularla alakalı sizde kendi düşüncelerinizi belirtebilirsiniz. Bu kısımda SEO üzerine çeşitli konular ele alıyoruz, sorularınıza ise cevap vermeyi merakla bekliyoruz.

Referanslar

Hepsi
All Diğer Firmalar Üniversiteler
Türkiye gelinlik merkezi olarak yola çıkan www.gelinlik.org Google Ads hizmetleri için Adwseo Reklamcılığı tercih etti. Başta Gelinlik üreticilerini listelemeye çalışan…
Aksaray'da açılan ve Türkiye çapında Gelinlik satışı hizmeti veren Vera Gelinlik, web tasarım ve proje yönetim konularında çalışmalarını Adwseo.com 'u…
Türkiye'nin önde gelen sağlık kuruluşlarından olan Medicine Hospital, web site proje yönetimlerinden Operhelp'i tercih etti. Web sitesi gelişim sürecinde anketler…
MEB onaylı eğitim kurumlarından olan "Kariyer Vadisi" bir çok farklı eğitim alanında uzaktan eğitim hizmeti vermektedir. Kullanıcıları için daha profesyonel…

2003 yılından bu yana web tasarım ve proje konusunda çalışmalar yapmaktayım. 2005 yılında Türkiye'nin ilk SEO firması İstanbul ADCO'da SEO çalışması ardından 10 yıl sonra tekrar SEO çalışmalarına Operhelp bünyesinde yapmaktayım.

Yorumda Bulunun

-  SEO BLOG -

Son güncel SEO gelişmeleri başta olmak üzere tüm hizmet alanlarımızla alakalı çalıştığımız firmaları bilgilendirmek amaçlı yazılarımızı bu kısımda kaleme almaktayız.

Karar Verdiniz mi?

Hizmet alanlarımızdan birisinden yararlanma konusunda karar verdiyseniz, bizimle şimdi iletişime geçebilirsiniz.

Profesyonel Blog Yöneticiliği

İnternet'ten maksimum derecede verim elde edebilmek için; blog düşünüldüğünden fazla önem taşır. Hem SEO noktasında hem müşterilerinizi bilgilendirilmesi konusunda blog gerekmektedir. Operhelp olarak kurumunuza ait blogu başarılı bir şekilde yönetiyoruz. 

Son Makalelerimiz

SEO Bloguna Git