SEO Çalışması Ne Kadar Sürer? CEVAP

SEO çalışmasına başlamadan önce biz sözleşme yapmaktayız. Fakat sözleşmemiz de sözleşmenin yükümlülüğünün biteceği bir tarih olsa da karşılıklı olarak sözleşme fesh edilip, çalışma sonlandırılabilir. Biz danışmanlık hizmetimizin her daim sürmesini arzulamakta ve bu konuda danışmanlık yaptığımız kurumlara bildirimlerde bulunmaktayız.

Peki Verim Elde Edilmeye Başlanacak Süre Ne Kadar?

Elbette sürenin ne kadar kısa olduğu bizim içinde önemlidir. İlk ayından itibaren yükselme ve iyileşme belirgin olacaktır. Elbette bu bahsettiğim süre “Her hangi bir filtreye maruz kalmamış” site için geçerlidir. İlk ayın sonunda önemli bir iyileşme olacaktır. Fakat asıl iyileşme süreci 3. ayın sonunda başlar. İlk 3 ay kelime bazlı çalışma yapılmaz. Genel olarak sitenin “genel kapasitesinde iyileştirme” yapılır.

3. ayın sonunda kelime bazlı çalışmalara giriş yapılır ve asıl ilerleme süreci de tam olarak 3. ayda başlar. Alt yapının ilk 3 ay da atılması, filtre durumlarından kurtulmaya yönelik çalışmalardır. Sonraki 3. ve 6. ay arası hem alt yapının iyileştirmesine devam edilirken, SEO’da kelime bazlı çalışmada bu süreçlerde yapılır.

6 aylık çalışma sonrasında siteye yeni bir içerik eklendiği zaman “hak ettiği” sıralamada gelir. Eski sayfalarda aynı şekilde daha iyi bir pozisyonda listelenir. Ana kelimenin zorluğuna göre ilk sayfaya gelir.

5-Ways-to-Achieve-a-Better-Google-SEO-Rankings-657x318

1 Yıllık Çalışmada 2. Yarı SEO Çalışması

İkinci 6 aylık çalışmada asıl verimin söz konusu olduğu, ilerlemenin üst seviyede sağlandığı aydır. Bizler herşeyin en doğru ve hızlı şekilde olmasını arzuluyoruz. Fakat süreç, ilerleme için tamamlanması gereken zaman dilimi vardır. Dahahızlı ilerleme vaad eden firmalar Türkiye’de vardır. Fakat yaptıkları çalışmalar Google kritelerine uymamakta ve sitenizin filtre almasına sebep olabilmektedir.

Ana kelimenin daha zor olduğu durumlarda da yine 2. 6 aylık çalışmada sıralama almaktayız. Alt hizmet alanlarında da ilerlemenin kaydedildiği bu ay içerisinde görülecektir.

Tavsiye Edilen Süre : 1 Yıllık Çalışmadır

SEO Çalışmasının tam olarak başarıya ulaşması için tavsiye edilen süre 1 yıllık çalışma süresidir. 1 yıl sonunda tam olarak oturmuş, sıralamasında iyi konum elde etmiş, alt sayfaları önemli ölçüde yeni müşterilere ulaşan ve kendi kendine büyüyen bir siteniz olacaktır.

Aşağıda ki Kısımdan Yorum Yapabilirsiniz

Kaleme aldığımız konularla alakalı sizde kendi düşüncelerinizi belirtebilirsiniz. Bu kısımda SEO üzerine çeşitli konular ele alıyoruz, sorularınıza ise cevap vermeyi merakla bekliyoruz.

Referanslar

Hepsi
AllDiğer Firmalar
Antalya'nın saygın dövme firmalarından Jenga Tattoo için Web Tasarım, SEO ve Google Ads çalışmaları Adwseo Reklamcılık tarafından üstlenilmiştir. Osman Can…
Türkiye gelinlik merkezi olarak yola çıkan www.gelinlik.org Google Ads hizmetleri için Adwseo Reklamcılığı tercih etti. Başta Gelinlik üreticilerini listelemeye çalışan…
Aksaray'da açılan ve Türkiye çapında Gelinlik satışı hizmeti veren Vera Gelinlik, web tasarım ve proje yönetim konularında çalışmalarını Adwseo.com 'u…
Türkiye'nin önde gelen sağlık kuruluşlarından olan Medicine Hospital, web site proje yönetimlerinden Operhelp'i tercih etti. Web sitesi gelişim sürecinde anketler…

2003 yılından bu yana web tasarım ve proje konusunda çalışmalar yapmaktayız. Adwseo Reklam ile tüm web çalışmalarınızda uzman ekibimizle başarıya ulaşmanızda yardımcı olabiliriz.

  Yorumda Bulunun

  -  SEO BLOG -

  Son güncel SEO gelişmeleri başta olmak üzere tüm hizmet alanlarımızla alakalı çalıştığımız firmaları bilgilendirmek amaçlı yazılarımızı bu kısımda kaleme almaktayız.

  Karar Verdiniz mi?

  Hizmet alanlarımızdan birisinden yararlanma konusunda karar verdiyseniz, bizimle şimdi iletişime geçebilirsiniz.

  Profesyonel Blog Yöneticiliği

  İnternet'ten maksimum derecede verim elde edebilmek için; blog düşünüldüğünden fazla önem taşır. Hem SEO noktasında hem müşterilerinizi bilgilendirilmesi konusunda blog gerekmektedir. Operhelp olarak kurumunuza ait blogu başarılı bir şekilde yönetiyoruz. 

   • nesim
   • 1 Ekim 2015
   Yanıtla

   Gerçekten 1 Yılmı Sürüyor Aman Allahım çok uzun bir süre !

   • Numan
   • 1 Ekim 2015
   Yanıtla

   Vay aradığım konuları buradan bulabilirsem daha iyi hatta çok güzel

  Son Makalelerimiz

  SEO Bloguna Git