Neden Android, Neden Note 5 Tercih Ediyorum

Genel olarak “İnternet” temelli uygulama ve eşyalarda kullanım tercihlerimi genel olarak herkesin kullandığı tarayıcı, pc işletim sistemi, mobil işletim sistemi tercihlerinden yana kullanırım. Daha önce yazmış olduğum “Hangi Platform” temalı yazımda da belirttiğim gibi Android piyasanın yaklaşık %85‘i tarafından kullanılıyor. Bu çerçevede bir web yayıncısının başka bir işletim sistemi kullanmayı da düşünmesi doğru bir karar olarak durmuyor.

iPhone mu Android mi? Shiftdelete.net

Shiftdelete ekibinin öncelikle “iPhone” sisteminin daha güvenlikli olduğunu söylemeleri hiç bir temel dayanağı temel almamaktadır. Çünkü; yakın bir zamana kadar iPhone kullanıcıların tüm bilgileri İnternet üzerinde paylaşıldı. Nitekim bir de arka planda Android’in Google gibi yazılım ve güvenlik alanında dev firması var. Son 15 yılda güvenliğe en büyük ihtiyaç duyan firması Google ile güvenliğe ihtiyaç duymamış Apple’ı güvenlik olarak karşılaştırıp, iPhone daha güvenlidir demek büyük bir saçmalık.

Karşılaştırmalarında neredeyse tüm kalemlerde “Galaxy Note 5” daha ön planda geldi. Fakat en sonunda iPhone’u tercih ediyorum gibi bir de yorumda bulundu. Bir şeyleri akademik anlamda inceleyen birisi öncelikle tüm tabuları yıkıp, kişisel görüşlerinden feragat etmelidir. Nitekim Note 5 alan bir kullanıcı 2500 TL verip, 300 TL daha veremediği için iPhone almıyor. iPhone almamasının temel nedeni iPhone’nun bencil kapalı kutu sistemidir. Örneğin, kendiniz bir uygulama yapıp kendi telefonunuza bunu kuramıyorsunuz. Bu durum sizce garip değil mi?

tel-karsilastirma

Uygulama Sayısı Farkı ve Kalitesi

Uygulama sayısı bakımından Google Play, App Store’yi ise oldukça farklı bir şekilde geçmiş durumda. Hem de aynı dengi kaliteli uygulamalar App Store’de ücretli iken, Google Play’de aynı dengi kalitede ücretsiz bir çok uygulama bulma fırsatınız da var.

Daha fazla hafıza, daha net görüntü, daha iyi kamera, daha hızlı işlemci , daha geliştirilebilir iç tasarım seçenekleri ve daha yüksek güvenlik önlemleri varken bir insan neden iPhone kullanır? Tek bir neden var gibi duruyor o da “iPhone” logosu gibi duruyor.

Aşağıda ki Kısımdan Yorum Yapabilirsiniz

Kaleme aldığımız konularla alakalı sizde kendi düşüncelerinizi belirtebilirsiniz. Bu kısımda SEO üzerine çeşitli konular ele alıyoruz, sorularınıza ise cevap vermeyi merakla bekliyoruz.

Referanslar

Hepsi
AllDiğer Firmalar
Antalya'nın saygın dövme firmalarından Jenga Tattoo için Web Tasarım, SEO ve Google Ads çalışmaları Adwseo Reklamcılık tarafından üstlenilmiştir. Osman Can…
Türkiye gelinlik merkezi olarak yola çıkan www.gelinlik.org Google Ads hizmetleri için Adwseo Reklamcılığı tercih etti. Başta Gelinlik üreticilerini listelemeye çalışan…
Aksaray'da açılan ve Türkiye çapında Gelinlik satışı hizmeti veren Vera Gelinlik, web tasarım ve proje yönetim konularında çalışmalarını Adwseo.com 'u…
Türkiye'nin önde gelen sağlık kuruluşlarından olan Medicine Hospital, web site proje yönetimlerinden Operhelp'i tercih etti. Web sitesi gelişim sürecinde anketler…

2003 yılından bu yana web tasarım ve proje konusunda çalışmalar yapmaktayız. Adwseo Reklam ile tüm web çalışmalarınızda uzman ekibimizle başarıya ulaşmanızda yardımcı olabiliriz.

  Yorumda Bulunun

  -  SEO BLOG -

  Son güncel SEO gelişmeleri başta olmak üzere tüm hizmet alanlarımızla alakalı çalıştığımız firmaları bilgilendirmek amaçlı yazılarımızı bu kısımda kaleme almaktayız.

  Karar Verdiniz mi?

  Hizmet alanlarımızdan birisinden yararlanma konusunda karar verdiyseniz, bizimle şimdi iletişime geçebilirsiniz.

  Profesyonel Blog Yöneticiliği

  İnternet'ten maksimum derecede verim elde edebilmek için; blog düşünüldüğünden fazla önem taşır. Hem SEO noktasında hem müşterilerinizi bilgilendirilmesi konusunda blog gerekmektedir. Operhelp olarak kurumunuza ait blogu başarılı bir şekilde yönetiyoruz. 

  1. Yanıtla

   Katılmıyorum.

   Google tüm dünyadaki siteler arasından istediğin her hangi bir sorguyu maksimum 1 saniye içerisinde bulmakta ve sizlere sunmaktadır. Google Play içerisinde aradığınız içeriği bulamaması gerçek dışı. Haricinde ise; kalite derken 500 civarı Android telefon var. Siz tam olarak hangisini kullandınız?

   • xxx
   • 29 Temmuz 2016
   Yanıtla

   Kalite bütünlüğü sağladığı için olabilir belki. Neden kalitesi düşük, tasarımı ve kullanılabilirliği kötü cihazlar kullanalım. Androidin mağazasında bile kedi yavrusunu kaybetse bulamaz.

  Son Makalelerimiz

  SEO Bloguna Git